Albuminy w toczniu

Albumina – jest białkiem istotnym dla wątroby która go produkuje i jest głównym białkiem występującym we krwi. W większości przypadków, test krwi związany z albuminami nie jest za bardzo pomocny. Badania wykazały, że wiele razy stężenie albumin może być niższa niż normalnie i może to nie mieć żadnego znaczenia klinicznego.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu tocznia notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Przewlekłe zapalenie może powodować zmniejszenie stężenia albumin i dlatego jest częstym powodem niskiego poziomu albumin u osób, które chorują na toczeń. Jednak znacząco niski poziom albumin może być również występować, ze względu na ciężką chorobę wątroby (z tego powodu wątroba nie jest w stanie wytwarzać wystarczającej ilości albuminy), ciężkiej choroby nerek (gdzie zbyt wiele albumin wycieka z krwi i do moczu) lub ciężkiego niedożywienia.

Lekarze zalecają, aby chorzy którzy biorą leki o nazwie metotreksat badali poziom albumin regularnie wraz z poziomem enzymu ALT, aby upewnić się, że nie mają żadnych problemów z wątrobą związanego z przyjmowaniem metotreksatu (w tym przypadku poziom albumin może być niski). Wysoki poziom albumin występuje zazwyczaj z powodu odwodnienia.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby