Alternatywne leczenie tocznia

Słowa alternatywne – brzmi dziwnie dla niektórych osób może być dla nich zaskoczeniem natomiast może wprowadzać też błąd ponieważ leczenie alternatywne może być bardzo skuteczne. Bardzo ważne jest aby omówić to z twoim lekarzem przed rozpoczęciem jakichkolwiek innych form leczenia uzupełniających na własną rękę ponieważ metody alternatywne mogą zakłócić naturalny tok leczenia lub spowodować negatywne skutki ponieważ mogą kolidować z lekami.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu tocznia notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

medycyna alternatywna

Olej lniany zawiera kwas tłuszczowy o nazwie a-linolenowy który może zmienić zmniejszać stan zapalny niektóre. Badania wykazały że olej ten poprawia funkcje nerek u osób z toczniem które mają problemy z nerkami może także zmniejszać ból brzucha, może zmniejszać stan zapalny.

Suplementy oleju rybnego które zawierają kwasy tłuszczowe omega-3 mogą być bardzo korzystne dla osób z toczniem wiele badań wykazało pozytywny wpływ kwasów omega 3 na przebieg leczenia tocznia, a jedyne działanie uboczne to nieprzyjemny rybi smak w ustach.

Witamina A jest przeciwutleniaczem i powszechnie występuje w mleku wątrobie i innych produktach wzbogaconych. Beta karoten jest prowitaminą którą można znaleźć w marchwi oraz wielu innych kolorowych warzywach który następnie jest przekształcany w witaminę A. W organizmie witamina a chroni przed wolnymi rodnikami które mogą uszkodzić DNA i doprowadzić do raka. Witamina A działa także przeciwzapalnie, co w przypadku tocznia ma duże znaczenia.

Witamina D wykazuje pewne korzyści w leczeniu tocznia. Przyjmowanie witaminy D w postaci suplementów w wysokich dawkach jest bezpieczne dla chorego i powoduje osłabienie destrukcyjnego działania układu immunologicznego na ciało. Badania wykazują, że witamina D ma regulujący wpływ na układ immunologiczny.

Witamina E najczęściej występuje jako suplement diety w różnych formach. Witamina a pomaga w zapobieganiu chorobom serca a także uszkodzeniu serca. Może być bardzo skuteczna w zapobieganiu stanów zapalnych oraz alergii. Jednak z wszystkich innych witamin jest najsłabiej poznana oraz najmniej badań wykazało wpływ witaminy E na działalność układu immunologicznego.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby

DHEA jest hormonem który jest bardzo skuteczny u niektórych ludzi którzy mają umiarkowane objawy tocznia. Jest szczególnie skuteczny w takich objawach jak utrata włosów, ból stawów zaburzenie funkcji poznawczych oraz zmęczenie. Może być również bardzo skuteczny w walce z osteoporozą. Może jednak wykazywać objawy uboczne między innymi trądzik, tłusta skóra, pocenie się, wzmożony zarost na twarzy. Jest to spowodowane, że jest on męskim hormonem. Bardzo ważne jest aby skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem DHEA

Kurkumina jest składnikiem czynnym kurkumy. W wielu badaniach badano i wykazano, iż kurkumina działa przeciwzapalnie, przeciwutleniająco i antybakteryjne. Przyprawa jest używana w wielu kulturach od wieków na całym świecie. Wiadomo jest iż pomaga w zwalczaniu bólu w toczniu – sugeruję się ostrożne podawanie dawek kurkuminy ponieważ podczas długiego stosowania może prowadzić do biegunek, niestrawności oraz nudności a u osób podatnych mogą dojść do tego problemy z pęcherzem żółciowym.

Ekstrakt z Boswellia jest to tradycyjne zioło znane lepiej jako kadzidło. Przyprawa ta ma bardzo silne działanie przeciwzapalne ze względu na zdolność zmniejszania produkcji leukotrienów w organizmie. Boswellia z powodzeniem stosowana jest u chorych z reumatoidalnym zapaleniem stawów oraz chorobami zwyrodnieniami stawów. Jest także bardzo pomocna w stanach zapalnych żołądkowo-jelitowych. Ludzie wrażliwi na to zioło mogą wykazywać biegunki oraz refluks żołądkowy.

Ginko Biloba jest ziołem które jest wykorzystywane w tradycyjnej chińskiej medycynie od tysięcy lat. Ekstrakt z tych ziół posiada wysokie stężenie flawonoidów oraz terpenoidy. Cząsteczki te działają jako antyoksydanty oraz poprawiają przepływ krwi który może być bardzo pomocny w objawie Raymonda.

Olej z wiesiołka szczególnie stosowany w przypadku stanów zapalnych może być wykorzystywany w toczniu ale także skuteczny jest w reumatoidalnym zapaleniu stawów.