Cukrzyca i toczeń

Glukoza – jest bardzo ważnym składnikiem energetycznym wykorzystywanym przez organizm do produkcji energii. Jednak zbyt wysokie stężenie glukozy może wskazywać na chorobę zwaną cukrzyca. Jest to szczególnie istotne u ludzi, którzy chorują na toczeń na kilka powodów. Po pierwsze, wielu ludzi, którzy chorują na toczeń są leczeni z pomocą sterydów, takich jak prednizon, które mogą powodować cukrzycę lub nasilenia istniejących cukrzycy. Po drugie, ludzie, którzy mają toczeń maja zwiększone ryzyko wystąpienia zawałów serca, stwardnienia tętnic i udarów mózgu.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu tocznia notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Cukrzyca może powodować, iż procesy te występują w jeszcze młodszym wieku w stosunku do kogoś, kto nie ma cukrzycy. Jeśli poziom glukozy jest normalny, nie ma się czym martwić. Jeżeli zostanie zwiększony, należy pobrać kroplę krwi na czczo, po raz kolejny po ośmiu godzinach, ponieważ stężenie glukozy może być sztucznie podwyższone jeśli spożywamy jedzenia lub napoje przed badaniem.

Przed badaniem nie należy jeść ani pić niczego, z wyjątkiem wody, przez około osiem godzin.

Poziom glukozy może być użyteczny do postawienia rozpoznania cukrzycy. Obecnie rozpoznaje się cukrzycę, gdy poziom glukozy na czczo wynosi 126 mg / dl lub więcej. Uważana się to za nieprawidłowe stężenie glukozy na czczo. Stan przedcukrzycowy występuje gdy poziom glukozy wynosi 100 mg / dl do 125 mg / dl.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby

Ponadto lekarz może zdiagnozować cukrzycę, gdy poziom glukozy wynosi 200 mg / dl lub więcej, nawet jeśli pacjent nie były na czczo, ponieważ nawet po jedzeniu, nie jest to normalne, by glukoza była aż tak wysoka.

Jeśli jesteś osobą z rozpoznaną cukrzycą, konieczne jest, aby ściśle współpracować z lekarzem oraz dietetykiem, wykonywać ćwiczenia fizyczne oraz przyjmować wskazane leki, aby utrzymać cukrzycę w ryzach i aby zmniejszyć ryzyko powikłań.