Przestrzeganie odpowiedniej diety

Dla ludzi, którzy chorują na toczeń, przestrzeganie odpowiedniej diety jest istotne z wielu powodów. Jednym z tych powodów jest na przykład zapobieganie miażdżycy. Bardzo ważnym jest, by stosować dietę o niskiej zawartości tłuszczu i cholesterolu, a o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, włókien, owoców i warzyw. Większość Amerykanów nie zachowuje odpowiedniej diety z powodu licznych niekorzystnych wpływów kulturowych i coraz łatwiejszego dostępu do tak zwanych fast foodów, których jedzenie ogólnie jest bardzo niezdrowe.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu tocznia notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Ponadto, nieprawidłowa dieta wynika ze stosowania szkodliwych dla zdrowia składników żywności, takich jak syrop kukurydziany: ma on wysoką zawartość fruktozy, wpływającej na smak żywności, ale obniżającej jej wartość odżywczą. W rzeczywistości, nadmierne wykorzystanie syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy w pożywieniu może być jedną z najważniejszych przyczyn epidemii otyłości w Stanach Zjednoczonych. Może także być jednym z głównych powodów, dla których następuje wzrost licznych problemów zdrowotnych, takich jak choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi oraz nowotwory.

Właściwa dieta powinna być dostosowana do konkretnej osoby, w zależności od potrzeby. Projektując dietę, należy uwzględnić indywidualne potrzeby danej osoby: obniżenie wagi, jak również eliminację innych problemów, takich jak cukrzyca, nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu czy choroba nerek. Należy rozważyć poproszenie swojego lekarza o skierowanie do dietetyka, aby nauczyć się, jak odżywiać się prawidłowo na podstawie swojej własnej sytuacji. Wiele osób myśli, że przestrzeganie odpowiedniej, zdrowej diety oznacza konieczność jedzenia żywności, która nie smakuje. Nic bardziej błędnego.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby

Wiele osób dziwi się, jak dobrze smakuje odpowiednio dobrana dieta, a niejednokrotnie za jej pośrednictwem można nauczyć się jeść prawidłowo. Jeśli potrafisz zmotywować się do nauki przez całe życie, wystarczy obrać sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, co może naprawdę oznaczać przejście długie drogi zapewniającej długie, zdrowe życie (w tym zmniejszenie ryzyka rozwoju miażdżycy, przyspieszone z powodu tocznia).