Ustalenie odpowiedniej ilości spożywanego alkoholu w toczniu

Liczne przeprowadzone badania wykazały, że picie alkoholu może wykazywać wiele korzyści zdrowotnych, gdy jest ono stosowane z umiarem. Takie korzyści obejmują na przykład zapobieganie omawianym chorobom sercowo-naczyniowym. Alkohol może zwiększyć ilość dobrego cholesterolu HDL i jest związany ze zmniejszeniem powikłań chorób sercowo-naczyniowych, takich jak zawał serca i udary mózgu. Dwie porcje alkoholu dziennie (lub mniej) u mężczyzn i nie więcej niż jedna porcja alkoholu dziennie u kobiet są zalecanymi ilościami w prowadzeniu zdrowego stylu życia.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu tocznia notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Jedna porcja to około dwanaście uncji piwa, osiem uncji Malt Liquor, pięć uncji wina, trzy do czterech uncji wzmocnionego wina (takiego, jak sherry i port), dwie i pół uncji dwudziestoczteroprocentowego likieru lub półtorej uncji trunków osiemdziesięcioprocentowych. Jednakże, spożywanie nadmiernej ilości alkoholu z pewnością ma negatywne skutki, w tym niebezpieczeństwo jazdy samochodem pod wpływem alkoholu oraz liczne zdrowotne i społeczne skutki alkoholizmu. Dlatego też osoby, które mogą być predysponowane do alkoholizmu, powinny unikać jakiejkolwiek formy lub ilości alkoholu.

Ponadto, ludzie, którzy mieli wcześniejsze problemy z nadużywaniem substancji, osoby pochodzące z rodzin gdzie nadużywano alkoholu i innych substancji, oraz ci, którzy mają problemy psychiczne (takie, jak depresja lub zaburzenia dwubiegunowe), nie powinni spożywać alkoholu. Ponadto, nie powinny również pić osoby przyjmujące niektóre leki oraz ci, którzy posiadają choroby wątroby. U kobiet, które regularnie piją alkohol, wydaje się być zwiększone ryzyko wystąpienia raka piersi, jednakże zażywanie przez nie kwasu foliowego może skutecznie zmniejszyć to ryzyko. Ponieważ spożywanie alkoholu może nieść ze sobą potencjalne korzyści i zagrożenia, najlepiej jest omówić ten temat ze swoimi lekarzami, aby uzyskać od nich odpowiednie wytyczne na podstawie danej sytuacji medycznej.